+48 327 937 133         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.1. Jak zbudowany jest gabion REDHEN?

Gabiony REDHEN mają formę prostopadłościanu zbudowanego z mocnej spawanej siatki.
Standardowa siatka zbudowana jest:

  • z CEOWNIKÓW zimno-giętych o wym. 20x8x2mm – elementy poziome
  • oraz PRĘTÓW o wym. fi 5,0mm– elementy pionowe

Ceowniki umieszczone są co 200mm, w nich znajdują się otwory, przez które co 50mm przeprowadzone są pręty. Miejsca połączeń ceowników i prętów są zespawane, całość jest ocynkowana ogniowo (norma PN-EN ISO 1461). Gabiony należy zmontować przy pomocy załączonych śrub nierdzewnych.

 

2. Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Termin realizacji zamówienia wynosi ok. 20 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.

 

3. Czy gabiony można dostać od ręki?

Szeroki zakres produkowanych wymiarów koszy powoduje iż zapewnienie dostępności „od ręki” jest niemożliwe. 


4. Gdzie można kupić nasze produkty?

W celu zakupu naszych produktów, serdecznie zapraszamy do naszych Dystrybutorów. Aby odnaleźć dystrybutora z Państwa okolicy prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefoniczny +48 327 937 133

 

5. Jak można policzyć cenę gabionu?

Zapraszamy do redhen store.

 

6. Ile będzie kosztować kamień i jego transport do mojego gabionu?

Koszt kamienia zależy od wielkości gabionu, czyli rodzaju i ilości kamienia potrzebnej do wypełnienia gabionu. Orientacyjną masę kamienia potrzebną do wypełnienia poszczególnych gabionów, znajdą Państwo w naszym redhen store.
W celu uzyskania kosztów transportu, prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. podając:

  • masę kamienia w tonach
  • rodzaj kamienia
  • adres dostawy (kraj, miejscowość, kod pocztowy)
  • informacje dodatkowe, oczekiwania


7. Czy można zamówić u nas montaż gabionów?

Montaż i posadowienie gabionów REDHEN nie wymaga specjalnych umiejętności. Podstawowa znajomość technik budowlanych wystarcza, aby w oparciu o instrukcje wykonać to samodzielnie. Jeżeli zechcą Państwo skorzystać z pomocy fachowców zapraszamy do naszych doświadczonych partnerów, którzy świadczą takie usługi.  

Polecamy również zapoznanie się z naszą POGLĄDOWĄ INSTRUKCJĄ POSADOWIENIA


8. Co ile jest wstawiany i od jakiej wysokości gabionu słupek stabilizujący?

Słup stabilizujący wstawiamy gdy wysokość gabionu jest większa niż 2 x grubość. 1 słup na nie więcej niż 1,5 m szerokośći gabionu.

ilosc slupow

Jeśli wysokość > 2 x grubość = 1 słup / 1,5 m szerokości

 

9. Czy ugięcie gabionu powinno budzić moje obawy o jego wytrzymałość?

Niewielkie deformacje koszy gabionowych, zwłaszcza elementów wycinanych laserowo z blachy takich jak nadproża, nie są wadą produktu. Jest to wynik deformacji tych elementów w procesie cynkowania ogniowego, spotęgowany naporem kamienia wypełniającego kosze. Niepokojący efekt deformacji przez masy kamienia jest intrygującą i pozytywnie odbieraną cechą takiego rozwiązania architektonicznego. A co do obaw o wytrzymałość tego typu elementów, to są one całkowicie bezpodstawne.

 

10. Co to jest element stężający/stężenie?

Element stężający/stężenie to odpowiednio zakończona listwa zabezpieczająca gabion przed deformacją. Ogromna masa kamienia, która wypełnia gabion to w konsekwencji duże siły napierające na jego ściany. Bardzo ważnym elementem gabionu są właściwie rozmieszczone stężenia, od których zależy zachowanie „dobrej formy”.

 

11. Czy można zamówić gabiony pomalowane?

Można zamówić gabiony pomalowane.
W tym celu, prosimy o kontakt mailowy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. podając krótki opis oraz nr telefonu.

 

12. Czy można zamówić u nas bramę?

Firma REDHEN nie zajmuje się produkcją bram. W tym celu, zapraszamy do naszych Dystrybutorów.